За інформацією телеканалу, в ЄС хочуть, щоб Лондон продовжував на постійній основі підкорятися європейським правилам субсидування, а також надав Брюсселю можливість стежити за їх дотриманням. Крім того, в Брюсселі вимагають від Лондона дотримання європейських стандартів оподаткування. При цьому в британському кабміні звертають увагу на те, що подібні вимоги не пред’являлися до Канади, Південної Кореї і Японії, c якими Євросоюз вже уклав угоди про вільну торгівлю. Раніше члени британського уряду, а також його глава неодноразово заявляли, що в ході торгових переговорів з Брюсселем Великобританія не буде брати на себе зобов’язань суворо дотримуватися правил і приписів ЄС.
У середу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що ЄС готовий запропонувати Великобританії безпрецедентні умови доступу до єдиного ринку, проте підкреслила, що для цього Лондон повинен буде гарантувати дотримання справедливих умов конкуренції, соціальних, природоохоронних та інших стандартів, що діють в Євросоюзі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джонсон анонсував заборону продажу бензинових та дизельних авто з 2035 року
Торгові переговори між Євросоюзом і Великобританією повинні стартувати на початку березня, однак можуть швидко зупинитися через розбіжність позицій сторін. Якщо угода про вільну процесі торгівлі не буде укладена до кінця року, а переговорний період не буде продовжений, Великобританії і ЄС доведеться почати торгувати за правилами СОТ, що серед іншого означає повернення численних митних тарифів.
Великобританія покинула ЄС в ніч на суботу, 1 лютого. Протягом перехідного періоду, що триває до кінця 2020 року, в звичайному житті жителів країни не буде помітно будь-яких істотних змін у зв’язку з цим кроком. Однак за цей час сторонам необхідно домовитися про подальше оформлення відносин, в першу чергу в сфері двосторонньої торгівлі.