ukenru
lito-2018-top-kharchovikh-otruyen-v-dityachikh-taborakh

Літо-2018: ТОП харчових отруєнь в дитячих таборах

 • 14228 переглядiв

КИЇВ. 10 вересня. УНН. Цього літа кількість харчових отруєнь у вітчизняних дитячих таборах побило всі рекорди. У 80% випадків дитячі отруєння були спровоковані порушеннями санітарних норм співробітниками таборів, передає УНН.

Редакція зібрала в одному матеріалі найгучніші історії масових отруєнь в дитячих санаторіях цього літа, за багато з яких ніхто так і не поніс поки ніякої відповідальності.

Отруєння в дитячому таборі "Пуща-Водиця" (Київська область)

Отруєння сталося 15 серпня. Було зареєстровано 5 випадків (двоє дорослих і троє дітей) захворювання на гостру кишкову інфекцію. Одну дитину госпіталізували "швидкою".

У Держпродспоживслужбі тоді заявили, що при обстеженні закладу виявили порушення вимог діяльності установи з безпеки харчових продуктів і вимог санітарного законодавства щодо працівників і відвідувачів закладу.

Які санкції були застосовані щодо винних у цьому інциденті - поки не повідомлялося.

Отруєння дітей в таборі "Орлятко" (Донецька область)

Отруєння сталося 16 липня. Після вечері 60 дітей відчули нездужання, підвищення температури і нудоту. За цим фактом було відразу відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Причиною отруєння дітей, як з'ясували контролери, стали неїстівний борщ і вівсянка.

19 липня кількість постраждалих від неякісних продуктів дітей зросла до 94 осіб.

18 липня вже було прийнято рішення про закриття табору.

Пізніше в Міністерстві охорони здоров'я уточнили, що комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування виявило "численні порушення санітарного законодавства".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що буде вести власне розслідування цього інциденту. Однак про його результати поки не повідомлялося.

Отруєння в дитячому таборі "Славутич" (Київська область)

2 липня 2018 року в с.Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області було зареєстровано групове захворювання на харчову токсикоінфекцію серед 12 вихованців ДЮСШ Дерюгіних, які тренувалися і відпочивали в ТОВ "Дитячий оздоровчий табір санаторного типу "Славутич".

Одна з постраждалих - восьмирічна дівчинка - впала в кому, і була госпіталізована відразу в реанімацію. У лікарні, між життям і смертю, дитина перебуває і досі. Батьки дівчинки стверджують, що до інциденту їхня дитина була повністю здорова.

Адвокати, які сьогодні захищають інтереси дівчинки і її сім'ї, зіткнулися з тим, що в кримінальному провадженні за цим фактом відсутні документи, що підтверджують причинно-наслідковий зв'язок між захворюванням (отруєнням) та діагнозом дитини - запалення головного мозку.

Органом досудового слідства є прокуратура Переяслав-Хмельницького відділу Бориспільської місцевої прокуратури та слідчий відділ Нацполіції того ж Переяслава.

"Процесуальні дії проводилися дуже коряво і з грубими порушеннями права на захист", - стверджують захисники.

Уточнимо, що причиною отруєння дітей в оздоровчому таборі "Славутич" стало порушення температурного режиму зберігання йогуртів, термін споживання яких підходив до кінця 1 липня 2018 року.

Примітно, що цей табір за документами належить цивільній дружині екс-президента України Віктора Януковича Любові Полежай.

Отруєння дітей в таборі "Поляна" (Київська область)

3 липня в санаторії "Поляна" в селищі Баришівка Київської області отруїлися 17 дітей. За фактом отруєння дітей поліція Київської області відкрила кримінальне провадження (ст.325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм).

Як просувається слідство і хто винен в інциденті, поки не повідомлялося.

Як писав УНН, за даними Держпродспоживслужби, санітарні норми порушені сьогодні в кожному другому дитячому садку.

За словами керівника Держпродспоживслужби Володимира Лапи,  у такій плачевній ситуації нібито винен тривалий мораторій на перевірки бізнесу, зокрема і дитячих таборів.

Однак, як уточнив депутат Сергій Тригубенко, станом на початок цього літнього сезону, мораторій на перевірки для Держпродспоживслужби вже не діяв.

"... Адже ще в лютому КМУ видав окрему постанову, якою наділив правом перевірки ряд контролерів. Друге: на початку літа Держпродспоживслужба провела комплексну перевірку дитячих таборів по всій країні. Тоді відзвітували про виявлені тисячі порушень і винесли сотні приписів. І тут у мене питання: чи доречно в такій ситуації Лапі знову кивати на мораторій? Або, можливо, треба ефективніше виконувати свою пряму роботу, контролюючи, зокрема, процес усунення виявлених порушень на постійній основі...???", - заявив з цього приводу парламентар.

В цілому, за словами Тригубенка, за масові отруєння дітей і дорослих в Україні сьогодні за фактом нікого не карають.

Українські Національні Новини

Суспільство