"В перукарні, літаку, в готелі – особливо в Єгипті, Туреччині, зі США багато везуть. Найбільше зараження – це залізниця, ну і, звичайно, дитячі заклади – табори тощо. Якщо брати школу, то це – спортзали, гуртки танців – там, де є переодягання, а також гардероби, де речі лежать разом", - зазначила лікар.
За її словами, зараження вошами не залежить від імунітету чи індивідуальних особливостей людини, також зараження не може бути наслідком стресу – комахи потрапляють до організму суто із зовнішнього середовища – від людини до людини або ж через речі зараженої людини.
Також медик спростувала популярний міф про те, що воші – це проблема нечистоплотних, асоціальних людей.
"Ні, ми працювали і в дуже забезпечених сім'ях – депутатів, у будинках із кількома гувернантками, де абсолютна стерильність, однак зараження відбувається", - підкреслила вона.
При цьому вона додала, що серед тих, хто захворює педикульозом, близько 80% - діти, а серед 20% дорослих не менше чверті заражаються від власних дітей. Складність боротьби із вошами полягає в тому, що хворі не завжди дотримуються правил користування засобами боротьби, а крім того, батьки чи бабусі хворої на педикульоз дитини не завжди мають гарний зір, щоб побачити і прибрати з голови малопомітні гниди.
У той же час, лікар наголосила, що окрім постійного свербіння і естетичної проблеми воші не становлять загрози людини, зокрема не переносять ніяких інфекційних захворювань.
Нагадаємо, таргани швидко поширюються в закладах громадського харчування, приватних квартирах, а також на виробництві.