“Ані Вірменія, ані Азербайджан не перебувають під міжнародним режимом ембарго на постачання зброї. Вони можуть вільно закуповувати зброю у світі і та ж сама Росія продає зброю і Вірменії, і Азербайджану. Наша позиція дуже чітка, ми одразу її сформулювали. Нам прикро, що розпочався збройний конфлікт. Україна знає, що війна — це насамперед кров, смерть та страждання, а цього завжди хочеться уникнути. Як країна, яка сама має окуповані в результаті збройного конфлікту території, ми, безумовно, виступаємо за територіальну цілісність будь-якої держави”, — зазначив він.
За його словами, тут не важливо, чи це Вірменія, Азербайджан чи хтось.
“Територіальна цілісність Азербайджану в міжнародних кордонах є питанням міжнародного порядку денного, Україна завжди в цьому плані підтримувала Азербайджан, а Азербайджан підтримував Україну, тут немає про що навіть говорити. Знаєте, якби я не був міністром закордонних справ країни, у якої є окуповані території, я би, може, більш індиферентно ставився до чергового конфлікту, який розгорнувся у світі. Але нам цей біль, ця ситуація дуже зрозумілі. Що стосується того, щоб зараз щось постачати, то, безумовно, наша позиція дуже проста: всі мають зосередитися на тому, щоб не розпалювати емоції — на війні достатньо емоцій і без зовнішніх гравців, і друге — на пошуку мирного врегулювання цього конфлікту”, — додав Кулеба.
Нагадаємо, минулого тижня народний депутат від фракції “Слуга народу” Людмила Марченко заявила, що Україна нібито готова “надати військову допомогу” Баку в збройному протистоянні Азербайджану з Вірменією в Нагірному Карабасі в разі такої необхідності.
ЇЇ заяву пізніше спростував голова МВС Арсен Аваков, зазначивши, що Україна не буде надавати військову допомогу жодній зі сторін в азербаджано-вірменському конфлікті.
Окрім того, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що рішення про надання допомоги іноземним державам належить до компетенції уряду та Президента України.