"Чому ми змінюємо раду експортерів та інвесторів, чому ми зібрались разом сьогодні? Тому що сильний бізнес, який платить податки в Україні, який інвестує у виробництво і суміжні з ним галузі в Україні – це сильна економіка, а сильна економіка – це сильна країна, а сильна країна зсередини – це сильна політика назовні", - сказав міністр.
На його думку, бізнес і дипломатія мають крокувати рука в руку, зокрема наразі є низка дуже розвинених країн світу, де дипломатія безпосередньо є представником не лише влади, але і національного бізнесу.
"В нашій країні сформувалась, нажаль, дещо інша культура і сприймаються вороже якраз спроби допомагати бізнесу зміцнювати позиції у світі, звинувачують в лобізмі, в підтримці одних та ігноруванні інших. Я хочу запевнити кожного, що МЗС запроваджує ці зміни для того щоб українська економіка загалом зміцнювалась і зростала. Ми не будемо сервісом для конкретних компаній чи груп компаній. Ми будемо сервісом для кожного, хто робить бізнес у світі, завозить гроші в Україну і робить нашу економіку сильнішою, а наше суспільство заможнішим", - сказав Кулеба.
Він додав, що для цього МЗС розробить необхідні процедури та фільтри, з урахуванням найкращого міжнародного досвіду.
Як повідомляв УНН, з 21 травня 2020 року розпочинає роботу оновлена Рада експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України (РЕІ). Оновився не лише склад Ради, але і правила її роботи.