"Співрозмовники обговорили участь України у реалізації Європейської зеленої угоди та подальшу інтеграцію нашої держави в енергетичний ринок ЄС. Міністр запевнив у підтримці Україною курсу ЄС на досягнення кліматично-нейтральної економіки до 2050 року та відзначив, що Європейська зелена угода займає одне з важливих місць на порядку денному Уряду. Окрему увагу сторони приділили відновлювальним джерелам енергії, зокрема, водню", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за словами Дмитра Кулеби, "Україна має потенціал стати одним з ключових постачальників водню на ринок ЄС, використовуючи потужності української газотранспортної системи".
"Інтеграція України в ринки ЄС незворотня і має надалі поглиблюватися. Зокрема, ринок водневої енергетики є одним з особливо перспективних. Україна та ЄС мають говорити не лише про те, що актуально тут і зараз, але і про стратегічну перспективу. Саме такою є участь України у майбутньому водневому ринку ЄС", - заявив Дмитро Кулеба.
Віцепрезидент Єврокомісії зазначив, що реалізація Європейської зеленої угоди залишається пріоритетом попри наслідки пандемії коронавірусу. За його словами, Брюссель приділяє все більше уваги використанню водневої енергії як одному з дієвих способів зробити європейську економіку кліматично нейтральною до 2050 року.
"Співрозмовники домовилися активізувати співпрацю в реалізації водневих ініціатив ЄС. Франс Тіммерманс привітав намір України взяти участь у реалізації ініціативи "2х40 ГВт зеленого водню для Європейської зеленої угоди" (ініціатива Європейської промислової асоціації Hydrogen Europe щодо стимулювання масового виробництва електролізерів і підтримки виробництва зеленого водню - ред.) та Альянсі чистого водню і висловив готовність ЄС надати сприяння на цьому шляху", - резюмували у МЗС.
Як повідомлялося раніше в УНН, Кулеба ініціював перетворення МЗС на "перший цілковито безбар’єрний орган влади".