“У США існують як несекретні, так і секретні програми грубого втручання в наші внутрішні справи. На ці цілі з бюджету офіційно виділяються десятки мільйонів доларів”, — заявив кубинський лідер, виступаючи в середу на загальнополітичній дискусії 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. За його словами, ця практика йде врозріз з принципами ООН і порушує суверенітет і незалежність Куби.
Діас-Канель засудив також торговельно-економічне та фінансове ембарго, введене США проти Куби ще в 1962 році. “Блокада Куби є найбільш довготривалою системою економічних санкцій серед усіх, коли-небудь введених проти будь-якої держави. Вона залишається головною перешкодою для розвитку країни”, — зазначив голова Держради.
Діас-Канель запевнив, що Куба готова до діалогу з США, але не піде на поступки на шкоду своєму суверенітету і незалежності і не поступиться своїми принципами.
“Куба як і раніше прихильна встановленню поважних і цивілізованих відносин з урядом США на основі суверенної рівності і взаємної поваги”, — підкреслив кубинський лідер.
Як повідомляв УНН, голова Держради Куби заявив про прихильність налагодженню відносин з США.