Так, вказаний законопроект передбачає виклад ст. 93 Конституції України у наступній редакції:
“Стаття 93. Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу, Президентові України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України”.
В той час, як зараз ця стаття Конституції, право народу на законодавчу ініціативу не передбачає.
Тож, під час відкритої частини пленарного засідання КС було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Ірини Завгородньої.
За її словами, конституційне звернення Верховної Ради України за формою і змістом “відповідає вимогам Конституції України та Закону України „Про Конституційний Суд України“, а порушені в ньому питання належать до повноважень Конституційного Суду України”.
“З огляду на наведене Третя колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України відкрила конституційне провадження у справі”, — йдеться у повідомленні.
Далі, Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження та перейшов до закритої частини пленарного засідання для надання висновку у справі.
“Висновок Конституційного Суду України за результатами конституційного провадження буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду України відповідно до статті 94 Закону України “Про Конституційний Суд України”, — резюмували в КС.
Як писав УНН, КСУ 24 жовтня мав продовжити розгляд закону про люстрацію в режимі закритого засідання.