“Російська Федерація теж використовує суди як елемент політичної боротьби з Україною. Зокрема, це трек Скіфіського золота та інші судові процеси над громадянами України за кордоном. Тому, це питання дуже комплексне, швидких відповідей тут немає”, — сказала Джапарова.
На питання про те, чи є перспективи при відстоюванні прав кримських татар у міжнародних судах домогтись покарання Росії, щоб змусити її піти з Криму, вона відзначила, що справи у міжнародних судах є досить тривалими.
" Міжнародні суди — це завжди тривалий процес. Ми не можемо очікувати від суду швидких рішень — їх там не буває. Але однозначно ми віримо і працюємо над тим аби справедливість у тому, як ми її бачимо і відчуваємо, а разом з нами весь світ, був відновлений“, — заявила Дипломат.
Нагадаємо, у вересні південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок фігурантам другої бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”.
Так, Марлену Асанову присудили 19 років колонії суворого режиму, Мемету Белялову — 18, Тимуру Ібрагімову — 17 років, Сейрану Салієву — 16, Серверу Мустафаєву — 14, Серверу Зекір’яєву — 13, Едему Смаїлову — 13.