Деталі
Посли з 27 країн-членів ЄС схвалили змінену пропозицію Європейської комісії про те, що люди, які пройшли повну вакцинацію протягом 14 днів, повинні мати можливість вільно подорожувати з однієї країни ЄС в іншу, заявив президент ЄС Шарль Мишель.
Обмеження для інших мандрівників повинні ґрунтуватися на тому, якою мірою країна, з якої вони прибувають, контролює зараження COVID-19.
Трохи більше чверті дорослого населення ЄС в даний час повністю вакциновані.
Переглянуті керівні принципи запрацюють, коли ЄС введе сертифікати COVID-19, в яких буде вказано, чи вакцинована людина, чи має вона імунітет, чи була вона раніше інфікована, або людина має негативний ПЛР-тест. Система повинна бути готова до 1 липня, хоча деякі країни випустять сертифікати раніше.
У міру прискорення вакцинації, ЄС змінить колірне кодування країн, яке він використовував, для визначення безпеки регіонів в межах ЄС.
У "зелених" регіонах тепер має бути менше 25 випадків коронавірусної інфекції на 100 000 людей за 14 днів, з менш ніж 4% позитивних тестів.
Для виїзду із зеленої зони обмежень не буде, з помаранчевої - тестування; для червоної - можливий карантин.
Діти у віці 12 років і старші можуть пройти тестування, але будуть поміщені в карантин тільки в тому випадку, якщо це необхідно для супроводжуючого їх дорослого.
Країни-члени ЄС також зможуть задіяти "екстрене гальмо", щоб заборонити подорожі всім мандрівникам з регіону, в якому спостерігається сплеск більш заразних варіантів захворювання.
Система призначена також для країн, які не є членами ЄС в Шенгенській зоні з відкритим кордоном - Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, але не для колишнього члена ЄС - Великої Британії.
Відвідувачі з інших країн також можуть приїхати до ЄС, якщо зможуть довести, що вони вакциновані.
Таким чином, з 3 червня ЄС рекомендує державам-членам скасувати заборону на в'їзд для резидентів наступних третіх країн:
- Австралія
- Ізраїль
- Японія
- Нова Зеландія
- Руанда
- Сінгапур
- Південна Корея
- Таїланд
- Китай, включаючи Гонконг та Макао (за умови підтвердження взаємності)
Однак прикордонна політика в цілому є справою окремих країн ЄС, тому вони як і раніше можуть встановлювати свої власні правила.
Додамо
1 червня 2021 року система перевірки цифрових сертифікатів COVID в ЄС, була запущена в семи країнах-членах, які вже підключені і видають і/або перевіряють сертифікати: Болгарія, Чеська Республіка, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія і Польща.