Переговори виявилися складними
Державний секретар німецького Федерального міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки Йохен Фласбарт, в свою чергу, зазначив, що переговори виявилися складними. Країни не змогли зійтися і на те, щоб повністю виключити використання вугілля в енергетиці до 2025 року.
Виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН про зміну клімату Патрісія Еспіноса в зв’язку з цим вказала, що “двадцятка” відповідальна за 80 відсотків всіх глобальних викидів, що ведуть до кліматичних наслідків. За словами Еспіноси, країни G-20 повинні продемонструвати велику рішучість в ході Конференції ООН (COP26) в шотландському Глазго.
Особливу увагу приділили проблемі біорізноманіття
Особливу увагу під час зустрічі в Неаполі було приділено проблемі біорізноманіття, відновлення екосистем, захисту водних ресурсів і скорочення пластикового сміття в світовому океані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Будемо жити як в пеклі”: як зміна клімату змінить світ та Україну
Від природних катастроф у світі загинуло понад млн осіб
Як констатували раніше, 23 липня, у Всесвітній метеорологічній організації (ВМО), за минулі п’ять десятиліть в результаті природних катастроф в світі загинули більше мільйона чоловік.
Тільки від наслідків посухи з 1970 по 2019 роки померли 650 тис. чоловік. Ще майже 580 тис. стали жертвами ураганів. Повені забрали життя майже 59 тис., екстремальні температури — майже 56 тис., говорилося в підготовленому ВМО звіті. При цьому найбільший матеріальний збиток у всьому світі за 50 років завдали урагани — в перерахунку понад 440 млрд євро. Збиток від повеней за той же період склав майже 100 млрд євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боротьба зі змінами клімату: Рада ухвалила зміни до закону щодо охорони повітря
Конференція ООН зі зміни клімату пройде з 31 жовтня по 12 листопада в Глазго. У 2020 році її вирішено було перенести через пандемію.