“Щодо „Кіровгеології“ мені дуже прикро. Вона завжди була у підпорядкуванні спеціального підрозділу Міністерства геології. Перше геологічне управління було. У Росії, наприклад, і зараз є таке, що займається лише ураном. Взагалі, я б сказав, що в Україні хибна кадрова політика. Приходять політичні сили і починають квотами розставляти своїх спеціалістів. Тому дуже складно зараз навіть виокремити підприємства, де на тих рівнях, де приймаються рішення, працюють дійсно спеціалісти. В основному, це все сторонні люди. В тому числі, така ситуація і в „Кіровгеолгії“, де вже декілька разів змінюють генерального директора.
Новопризначеного генерального директора (В.Нельгу — ред.) я особисто не знаю, але за тими роботами, які він виконував до цього, — він не є спеціалістом ані в галузі геології, ані в галузі надрокористування, ані у фінансових ресурсах. І те, що деякий час він працював, теж призначений за квотним принципом, директором „Полтаванафтогазгеолгія“, і це підприємство було найбільше в Україні у пошуках і розвідці родовищ, сьогодні ліквідовано... А зараз маємо, що у „Кіровгеології“ головний геолог, керівник геологічного відділу, головний геофізик, гідрогеолог і ще декілька спеціалістів звільнилося!”, — розповів він.
За словами науковця, якщо у Мінекології, яке призначило В.Нельгу на керівну посаду КП “Кіровгеологія”, щось задумали, то напевно там не схочуть почути думки колективу та науковців.
“Вони (в Мінекології — ред.) зроблять те, що вони надумали. Це ж казенне підприємство, і якби в казенному підприємстві мав вплив чи колектив, чи наука, чи профспілки геологічні... А те, що протестують і звільняються спеціалісти — це, на жаль, не спрацює”, — додав М. Гаврлиленко.
Нагадаємо, трудовий колектив КП “Кіровгеологія” оскаржив до суду законність призначання В.Нельги директором.
Також нагадаємо, нещодавно КП “Кірогеологія” очолив В.Нельга, який за даними ЗМІ, не має профільної освіти та досвіду роботи у галузі геологія.
З його приходом, за словами головного геолога підприємства, з “Кровгеології” звільняються 5 найбільш фахових та досвідчених науковців.
Натомість, В.Нельга, за словами О.Фальковича, привів із собою на роботу “12 радників, які не мають жодного стосунку до геології” та рахуються поза штатом.
Раніше, прес-служба КП “Кіровгеологія” вигадала своєму новому директору неіснуючу в Україні геолого-економічну освіту.
Тим часом, нардеп І.Луценко зазначив, що Антикорупційний комітет ВРУ може звернутися до М.Бояркіна та О.Семерака щодо призначення В.Нельги.