Через війну українці не мають доступу до ринків, щоб купити продовольство, а фермери повідомляють, що вони більше не можуть виробляти достатньо продовольства. Про це заявив директор Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Метью Голлінгворт під час виступу на Радбезі ООН, передає УНН.
Ситуація має драматичний вплив в Україні та за її межами. Кожна п’ята українська родина має складнощі з доступом до їжі
Саме тому Всесвітня продовольча програма наразі підтримує їжею близько 750 тис. людей. Крім того, ще 1,5 мільйона українців, які мають ширші потреби, отримують грошову допомогу в районах, які безпосередньо постраждали від конфлікту.
Реагуючи на потреби продовольчої безпеки, ми не повинні забувати про іронію, що в одній з країн-годувальниць світу є сотні тисяч людей, які живуть поблизу бойових дій і зараз залежать від гуманітарної та продовольчої допомоги
Директор Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні додав, що 174 тис. кв. км, це приблизно 30% території України, постраждали від конфлікту та потенційно забруднені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін не відрізняється від Сталіна, який вчинив Голодомор в Україні - представниця США в ООН
І з цієї величезної кількості 25 тис. кв. км займають сільськогосподарські угіддя. Частина з них була найбільш продуктивними землями
Він нагадав, що до війни Україна, експортуючи продовольство, годувала 400 млн людей по усьому світу. На Україну припадало 9% світового експорту пшениці, 15% експорту кукурудзи, 44% експорту соняшникової олії. Збитки у сільському господарстві вже склали 40,2 млрд доларів.
Українські фермери та сільські громади потребують нашої підтримки