"В середньому, протягом останніх 30 днів кожна людина, яка проживає в Україні, витратила на ліки 572 гривні. І ми спостерігаємо велику різницю між, наприклад, Тернопільською областю, де, в середньому, витратили трохи більше 1000 грн, і Дніпропетровською, Житомирською і Херсонською областями, де витратили 380-390 грн", – зазначила експерт.
За її словами, різниця у витратах пов’язана із тим, що в окремих областях, зокрема в Житомирській, працюють лікарняні каси. У той же час у Тернопільській, Черкаській і Чернівецькій областях на ліки витрачають більше всього.
При цьому вона додала, що ці витрати стосуються як амбулаторного лікування, так і лікування в стаціонарі, причому одна людина може витрачати кошти не тільки на своє лікування, але й на лікування близьких родичів.
Крім того, в результаті дослідження, вдалося з'ясувати, що наразі майже чверть українців (24%) відкладають свій візит до лікаря у разі хвороби через брак коштів (у 2016 році цей показник складав 42%).
Нагадаємо, наступного року у межах розпочатої реформи сфери охорони здоров'я українців очікує низка змін. Зокрема, вони стосуватимуться переходу комунальних лікарень на оплату за послуги за контрактами з Нацслужбою здоров’я та запуску програми "Безкоштовна діагностика".
У 2019 році видатки державного бюджету на медицину по загальному фонду збільшено на 8,4 млрд грн – до 92,3 млрд грн. Видатки зведеного бюджету становитимуть 128,3 млрд грн.