"Це (націоналізація ПриватБанку - ред.) негативно вплине на економіку, перш за все, тому, що треба знайти гроші, а це 148 млрд грн, як сказав міністр фінансів, а де їх взяти? Це означає, що 4 тис. грн треба витягнути з кожного українця і того, який тільки народився, і того, який вже на пенсії",- сказав С.Тарута.
Він зазначив, що схема порятунку ПриватБанку непрозора і корупційна.
"Якщо вона корупційна, то в цій корупції і пані Гонтарєва і Президент, які проводили переговори",- сказав нардеп.
За словами С.Тарути, невідомо звідки НБУ візьме кошти на докапіталізацію ПриватБанку.
"Це 5 млрд дол. у перерахунку. МВФ дає, але набагато менше...1,2-1,7 млрд дол. і цього не достатньо і це кредит, за який треба буде розраховуватися",- уточнив він.
За словами нардепа, негативно на гривні відіб'ється можливе рішення НБУ про надрукування додаткових коштів. "Це може привести до гіперінфляції",- пояснив він.
Разом з тим, як відзначив С.Тарута, під час переговорів влада пообіцяла І.Коломийському великі кошти.
"Ми знаємо що Коломойський дуже жорсткий перемовник і своє він ніколи не випустить. Це означає, що вони торгували державою, торгували грошима українців...Я думаю що там, якщо домовлялися, то домовлялися про крупному",- зазначив нардеп.
Нагадаємо, 18 грудня Кабінет міністрів України на засіданні розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ “ПриватБанк” у стовідсоткову державну власність.
Як повідомляв УНН, починаючи із 19 грудня, у ПриватБанку вводиться тимчасова адміністрація.