Цитата
«Останні кілька років козак працював заступником глави адміністрації президента росії. На цій посаді він був ключовим куратором українського напрямку, головною метою кремля в якому було шляхом переговорів реінтегрувати двох підконтрольних проросійським сепаратистам утворення, які самопроголошені на території Донецької та Луганської областей, назад до складу України. І зробити це на умовах володимира путіна», - йдеться у повідомлення.
Деталі
Зазначається, що кремлю так і не вдалося за вісім років досягти поставленої мети. І це незважаючи на те, що після визнання Радбезом ООН других мінських угод, укладання яких у 2015 році путін вважав своєю особистою беззастережною перемогою, досягнення успіху йому здавалося неминучим і лише питанням часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bloomberg дізнався, як путін приймав рішення про вторгнення в Україну
«Після початку вторгнення російської армії в Україну 24 лютого козака рішенням президента було де-факто відсторонено від українського напряму роботи та виключено з інформаційного порядку денного, розповіли джерела російської служби Бі-бі-сі. Вони пояснюють це невдоволенням президента, який остаточно втратив терпіння, розчарувався у дипломатичному врегулюванні, і зробив ставку на військовий, силовий шлях», - зазначається у повідомленні.
"козак як бюрократ виступав за продовження роботи в "Нормандському форматі" , переговорів щодо виконання Мінських угод. Він вважав, що потрібен ще час - і вдасться досягти якогось успіху. Але Папа (так багато російських чиновників часто називають володимира путіна – ред.) до цього моменту перебував уже в іншій модальності. Справді, виникло щось на кшталт опали. На Радбезі його (козака – ред.) досить грубо обривали (володимир путін – ред.)", - сказав співрозмовник.
Повідомляється, що незважаючи на те, що "нормандський формат" та "мінський процес" після початку війни повністю обнулилися, саме козак - та людина, яка за посадою була логічним вибором як представник на переговорах про умови закінчення війни, каже другий співрозмовник, маючи на увазі і несподівану появу володимира мединського на чолі російської делегації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: путін заявляв у лютому, що Мінських угод більше не існує
"Зникнення козака з повістки по Україні - дуже дивна історія. Якщо не опала, то що це? На хвилиночку, людина - заступник керівника адміністрації президента, у підпорядкуванні якого аж два профільні управління", - зазначає джерело.
Остання згадка про дмитра козака в контексті Донбасу та України відноситься до 21 лютого, дня, коли відбулося екстрене засідання радбезу, на якому всі учасники висловилися на підтримку визнання незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР».