За даними телеканалу, маніфестанти готові припинити демонстрації, які в п’ятницю призвели до актів вандалізму і знищення державного майна. У координаційному комітеті заявили, що не мають відношення до цих інцидентів, спрямованих на “зведення політичних рахунків”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран закрив прикордонний пункт на півдні Іраку після нападу на консульство країни у Басрі
Раніше арабські телеканали повідомили, що в Басрі введено режим надзвичайного стану і прибули посилені загони армійського спецназу для відновлення порядку. У п’ятницю у вуличних акціях взяли участь понад 20 тис. осіб. Протестуючі підпалювали держустанови, штаб-квартири політичних партій, філії збройних формувань, напали на консульство Ірану і проникли на нафтокомплекс “Західна Курна — 2”.
Як раніше інформував УНН, ситуація у місті Басрі, що страждає від дефіциту питної води, масових отруєнь і перебоїв з електрикою, значно загострилася в останні дні. Незважаючи на те, що незадоволені умовами життя жителі однойменного портового міста і околиць вже кілька місяців проводять антиурядові акції, у вівторок протести спалахнули із новою силою. За кілька днів заворушень і зіткнень з поліцією загинули близько десяти осіб, десятки постраждалих.
У суботу Рада представників (парламент) Іраку проведе спеціальну сесію, присвячену ескалації конфлікту в Басрі і вирішення гуманітарної кризи, з якою зіткнулася провінція.