За даними служби, покупець зможе повернути ліки лише за наявності розрахункового документу на їх придбання. Крім того, факт неналежної якості лікарського засобу має бути підтвердженим відповідним документом.
Мова про:
— висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією (за результатами лабораторного аналізу, проведеного відповідно до методів контролю якості, що затверджені під час державної реєстрації);
— розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В аптеці Запоріжжя під виглядом таблеток продали макарони
“Споживачі, які сумніваються у якості лікарських засобів, мають право вимагати від аптеки сертифікат якості. Він видається виробником товару, і повинен бути наданий аптекою споживачу у термін не більше ніж 1 доба”, — пояснили контролери.
При цьому, у службі наголосили, що лікарські засоби та вироби медичного призначення належної якості, відпущені з аптек та їх структурних підрозділів, поверненню не підлягають.
Як писав УНН, за даними парламентарів, в Україні також діє монополія мережевих аптек. І це є, власне, тим фактором, який сприяє зростанню цін на ліки для українців.
Щоб навести порядок на аптечному ринку, депутати зареєстрували аптечний законопроект (№ 8591), який передбачає низку обмежень для власників мережевих аптек. Таким чином, законодавці прагнуть поліпшити конкуренцію і все ж знизити ціни на лікарські засоби.
Законопроект поки перебуває на доопрацюванні у його авторів. Голосування за документ планується цього року.