Республіканець Пітер Роскам і демократ Девід Сісіліні внесли проект документа під назвою “Акт про недопущення Росії до виборів в Європі” в зв’язку зі зростаючим занепокоєнням з приводу спроб Росії внести розкол в НАТО, послабити демократичні інститути і посилити позиції екстремістських кандидатів промосковської спрямованості на майбутніх виборах в Європі.
Законодавці нагадали, що в 2017-му в Європі пройде близько 20 виборчих кампаній, включаючи важливі вибори у Франції, Німеччині та Великій Британії.
“Росія намагається підірвати демократію і демократичні інститути в усьому західному світі. Важливо, щоб ми виступили двопартійним фронтом і чітко дали зрозуміти, що конгрес США рішуче засуджує неправомірні дії Росії в Європі і в усьому світі”, - сказав П.Роскам.
“Кремль повинен знати, що ми не будемо миритися з їх діями, спрямованими проти наших найближчих союзників. Потрібно, щоб палата представників одностайно засудила цю діяльність”, - підтримав свого колегу Д.Сесіліні.
Проект документу містить довгий перелік претензій з приводу ймовірного втручання Росії в справи європейських країн в останні роки, пише видання.
Згідно з цим документом, розвідка Німеччини повідомила, що російські хакери зламали комп’ютери бундестагу в 2015 році і викрали документи, які згодом були опубліковані на сайті WikiLeaks.
Болгарські чиновники, йдеться далі, повідомляли, що пов’язана з Росією група здійснила хакерську атаку на центральну виборчу комісію Болгарії в 2015 році.
Автори документа стверджують, що італійська влада підтвердила, що тривала атака на комп’ютерні системи МЗС цієї країни в 2016 році, ймовірно, була здійснена хакерами, пов’язаними з Росією.
Вони також відзначають, що “армія тролів” використовувала соціальні мережі для поширення "помилкових" новинних повідомлень або таких, що “вводять в оману”, на підтримку кампанії за вихід Великої Британії з ЄС на торішньому референдумі.
Документ закликає Росію “негайно припинити будь-які хакерські і кібератаки, спрямовані проти європейських урядів, політичних партій, урядовців, виборчих органів і громадських інформаційних систем”.
“Політикою уряду Сполучених Штатів є введення санкцій щодо організацій та окремих осіб в Росії або пов’язаних з російським урядом, які причетні до хакерських і кібератак, а також пропагандистським кампаніям, спрямованим на втручання в демократичні вибори”, - резюмує документ.
Нагадаємо, конгресмен США М.Квіглі підтримав продовження санкцій проти РФ.