konferentsiya-schodo-yadernoyi-zbroyi-yes-zasudiv-yadernu-politiku-rosiyi-ta-zaklikav-bilorus-yiy-v-tsomu-ne-dopomagati

Конференція щодо ядерної зброї: ЄС засудив ядерну політику росії та закликав білорусь їй в цьому не допомагати

 • 396830 переглядiв

Деталі

ЄС висловив рішучу підтримку всіх трьох стовпів Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Та запевнив у сприянні у "всеосяжному, збалансованому та предметному повному здійсненню Плану дій Конференції 2010 року щодо розгляду дії Договору".

"Ми наголошуємо на необхідності виконання всіх зобов'язань щодо ДНЯЗ та зобов'язань, прийнятих у ході попередніх конференцій з розгляду дії Договору, включаючи необхідність досягнення конкретного прогресу на шляху до повного здійснення статті VI з кінцевою метою повної ліквідації ядерної зброї. Ми сповнені рішучості прагнути більш безпечного та захищеного світу для всіх відповідно до цілей Договору таким чином, щоб це сприяло міжнародній стабільності, миру та безпеці", - йдеться в заяві.

ЄС наголошує на дуже серйозних наслідках, пов'язаних із застосуванням ядерної зброї, і наголошує, що всі держави несуть спільну відповідальність за запобігання подібним інцидентам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У розвідці США "не мають підстав сумніватися" у твердженнях путіна про переміщення рф ядерної зброї до білорусі - CNN

"ЄС засуджує дії та загрози росії застосувати ядерну силу у її незаконній, невиправданій та неспровокованій агресивній війні проти України. Нагадаємо також, що минулого року – 3 січня 2022 р. – росія підписала спільну заяву лідерів п'яти держав, які мають ядерну зброю, в якій, зокрема, було підтверджено, що «у ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв'язана». Крім того, вона підтвердила це зобов'язання у спільній заяві з Китаєм від 22 березня. Ми закликаємо росію дотримуватися зобов'язань, що містяться в ньому", - зауважуються в документі.

ЄС висловив занепокоєння у зв'язку із заявою росії про готовність провести ядерне випробування і закликав росію повною мірою дотримуватися своїх зобов'язань як держави-учасниці ДНЯЗ та дотримуватися мораторію на ядерні випробування.

"Росія грубо порушила свої зобов'язання утримуватись від загрози застосування сили проти територіальної цілісності чи суверенітету України відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року. Нагадаємо, що Україна приєдналася до ДНЯЗ як держава, яка не володіє ядерною зброєю, 1994 року, повернувши росії ядерну зброю радянських часів і отримавши гарантії безпеки. Немає жодних сумнівів у тому, що Україна повністю дотримується своїх зобов'язань щодо ДНЯЗ. Втрата довіри до держави, яка має ядерну зброю, яка не дотримується своїх гарантій безпеки, підриває ДНЯЗ та архітектуру роззброєння та нерозповсюдження", - наголошувалось в заяві.

 ЄС засудив заяву росії 25 березня про свій намір розмістити ядерну зброю на території білорусі всупереч зобов'язанню, взятому білоруссю в Будапештському меморандумі, «ліквідувати всю ядерну зброю з [своєї] території».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: лукашенко заявив, що значну частину ядерної зброї вже завезли до білорусі

"Виняток декларованої позиції білорусі як без'ядерної території з переглянутої конституції, прийнятої минулого року, є ще однією подією, яка викликає занепокоєння. Ці кроки загострюють і без того напружену ситуацію і тим самим підривають міжнародний мир та безпеку. Проте білорусь, незважаючи на свою участь в агресивній війні росії, все ще може зробити вибір на користь відмови від подальшого розміщення російської ядерної зброї. Тому ми закликаємо владу білорусі негайно припинити підтримку агресивної війни росії проти України та скасувати будь-яке рішення, яке сприятиме посиленню існуючої напруженості в регіоні"

ЄС висловив "глибоку стурбованість" можливим призупиненням дії росією нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) і закликав росію негайно повернутись до дотримання Договору про СНО та виконати всі взяті на себе зобов'язання, у тому числі шляхом сприяння проведенню інспекцій з ДСНО на території росії, а також повернутися до участі в імплементаційному органі Договору – Двосторонньої консультативної комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща закликала НАТО розмістити у себе ядерну зброю у відповідь на розміщення російської в білорусі

"ЄС наголошує на необхідності відновлення багатосторонніх зусиль та активізації діяльності багатосторонніх переговорних органів, зокрема Конференції з роззброєння, з урахуванням цього з метою зміцнення організації її роботи, а також її майбутнього розширення. Ми відкидаємо політично мотивований підхід росії щодо блокування участі держав-членів ООН, міжнародних організацій та неурядових організацій у міжнародних форумах та процесах, включаючи Конференцію з роззброєння", - додається в заяві. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переміщення ядерної зброї до білорусі: Польща, Латвія та Литва звернулися до НАТО вжити заходів

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Зірки "Ейфорії" вшанували пам'ять Ангуса Клауда

     • 759486 переглядiв