“Щодо останньої заяви пана Путіна на тему газу. 1. "Шумєть" дійсно не треба. Газ Україна наразі фізично імпортує з території трьох країн ЄС, використовуючи діючі газопроводи. Вони існують. Окрім Нафтогазу їх використовує ще багато інших європейських компаній”, — написав Коболєв.
Як приклад він згадав компанію Shell, яка, за його підрахунками, приблизно втричі більша за своєю капіталізацією, ніж "Газпром", як і декілька десятків інших відомих міжнародних компаній.
“Вони купують цей газ на ринку ЄС, де доля Газпрому почала знову скорочуватись і становить наразі близько 32%. Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не коректно. М‘яко кажучи”, — зауважив голова НАК “Нафтогаз України”.
Також, з його слів, “Нафтогаз ніколи не відмовлявся купувати газ в Газпрому за справедливими ринковими цінами”.
“Ситуація тут діаметрально протилежна — це Газпром відмовляється виконувати свої зобов‘язання за діючим контрактом”, — уточнив Коболєв.
Крім того, він додав, що компанія не подавала до міжнародних інстанцій нових позовів проти “Газпрому”.
“Нафтогаз не подавав нових позовів проти Газпрому. Ми захищаємось в арбітражі та судах проти позовів, поданих проти нас Газпромом. Захищаємось успішно зараз і надалі будемо сумлінно відстоювати інтереси Української держави”, — додав голова Нафтогазу.
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін звинуватив Нафтогаз у загостренні ситуації у газових переговорах.
Як повідомляв УНН, рішення апеляційного суду щодо оскарження з боку "Газпрому" першого рішення Стокгольмського арбітражу очікується 27 листопада.