“Останніми днями було багато хайпу та сумних звісток, за якими майже непоміченою залишилася новина про розгляд петиційним комітетом німецького Бундестагу питання про визнання Німеччиною Голодомору 32-33 геноцидом українського народу”, — написав екс-міністр.
З його слів, не залежно від результату цієї справи, можна зробити два висновки.
“Перше — про Голодомор в Німеччині почали говорити”, — зазначив Клімкін.
Дипломат зауважив, що нині тисячі людей дізналися про українську трагедію та шоковані масштабом злочинів сталінізму, які Росія вперто намагається покривати, а часом і виправдовувати.
“Друге — в Німеччині на офіційному рівні підвищується чутливість до питань, які можуть розлютити Росію. Це прикро, але така наша нова реальність. Маємо враховувати та об’єднуватися. Правда може виявитися нікому, крім нас самих, не цікавою”, — підкреслив він.
Клімкін також подякував українцям в Німеччині за важливу роботу та всім, хто підтримав цю петицію в Україні та за кордоном.
Нагадаємо, раніше В’ятрович відреагував на небажання МЗС Німеччини визнати Голодомор геноцидом.
Як повідомляв УНН, у понеділок, 21 жовтня у комітеті німецького парламенту — Бундестагу — розпочали розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.
Водночас деякі ЗМІ повідомили, що МЗС Німеччини хоче, щоб петиційний комітет Бундестагу відхилив петицію про визнання Голодомору геноцидом українського народу.