"Я очікую від цього головування радикального посилення спеціальної моніторингової місїї – посилення не тільки кадрового і технічного, але і реального посилення в сенсі доступу і отримання реального контролю над ситуацією на окупованих територіях. Я очікую ефективної взаємодії і місії, і, звичайно, керівництва ОБСЄ у процесі обговорення можливого майбутнього формату миротворчої операції, а не російських рейкових пропозицій щодо окупованого Донбасу", - сказав Клімкін.
За його словами, також він очікує від нового керівництва ОБСЄ взаємодії на окреслених напрямках.
Клімкін також зазначив, що очікує реального сприяння у звільненні українських політичних в’язнів і заручників. "Мова іде не лише про окупований Донбас, але і тих, хто знаходиться і на території окупованого Криму, так і на території Російської Федерації", - наголосив він.
Також міністр зауважив, що очікує від ОБСЄ активної ролі у тому, щоб тиснути на Росію на різних майданчиках у контексті допомоги громадянам на окупованих територіях.
"На жаль, в ОБСЄ діє правило консенсусу, але для нас було б дуже важливо досягти доступу міжнародних організацій і гуманітарних організацій до окупованого Криму. Насправді, Крим під російською окупацією іде в нікуди... Шлях Криму під Російською Федерацією – це шлях до занедбання", - наголосив Клімкін.
Варто зазначити, що з січня 2019 року головою ОБСЄ має стати Мірослав Лайчак.
Нагадаємо, спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік в спільній заяві з головою СММ ОБСЄ в Україні Ертугрулом Апаканом закликали сторони конфлікту приступити до невідкладного та повного гуманітарного розмінування населених пунктів і пунктів пропуску.