“Коли весь світ вимагає звільнити українських моряків, продовжувати їх арешт — це навіть не зухвалість, це показний цинізм. Це повна зневага до всіх та до всього”, — йдеться у заяві очільника дипломатичного відомства України.
Клімкін також повідомив, що Росія вже майже п’ять місяців свідомо затягує процес.
“Неправомірність її дій є загальновизнаною. Усі наші друзі та партнери як один говорять про міжнародне правопорушення, яке потрібно усунути і звільнити українських моряків. За жодних обставин їх не може судити російський суд”, — додав він.
“Ще більш неправомірним є їх утримання під вартою. Поведінка РФ не має лишитися безкарною, для цього ми використовуємо всі наявні міжнародно-правові механізми. Порушення норм морського права проти українських військових кораблів і членів їх екіпажу — предмет ще однієї справи проти РФ в рамках Конвенції ООН з морського права. Сьогодні ми також звернулися до Міжнародного Трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі”, — написав голова МЗС України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МЗС РФ заявили, що суд ООН не має юрисдикції щодо нападу РФ на Азові
Клімкін додав, що вони зі своєю міжнародною юридичною командою працюють над цим з моменту їх захоплення 25 листопада минулого року. “Для того, щоб звернення було дієвим потрібно було ретельно підготувати нашу юридичну позицію, аби унеможливити будь-які маніпуляції з боку РФ. А також пройти усі передбачені юридичні процедури, без яких міжнародний трибунал не міг би почати свою роботу”, — зазначив він.
“Дякую всім, хто працював і працює разом з нами. В тому числі і адвокатам, які рятують наших хлопців в умовах кафкіанської реальності російського судочинства. Чекаємо на рішення за місяць. Міжнародне право ніхто не має ігнорувати. Моряки мають бути звільнені негайно — це наша вимога до трибуналу у Гамбурзі”, — резюмував голова МЗС України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представники ЄС відвідають суди над українськими моряками у РФ
Нагадаємо, слідчі в російському суді просять продовжити арешт українським військовополоненим морякам до 26 липня.
Раніше Україна звернулась у міжнародний трибунал задля звільнення полонених моряків.
25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” і рейдового буксира “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному море в порт Маріуполь в Азовському морі. Після цього 24 українських моряків заарештували в Криму, потім їх перемістили в російські СІЗО в Москві.