“Боротьба за цю історичну будівлю тривала 7 років. І ми, разом з активістами, відстоювала інтереси громади. Апеляційний суд на початку березня ухвалив справедливе рішення. Також я вдячний прокуратурі за допомогу в цій справі, — відзначив Кличко. — І ми продовжуємо наполягати на передачі Гостинного двору у комунальну власність”, — наголосив мер Києва.
Він відзначив, що вулиця Сагайдачного та Контрактова площа стали пішохідною зоною. Тепер міська влада продовжить втілення плану з реконструкції Контрактової площі та інших ключових об’єктів стародавнього Подолу.
“Ми поступово приводимо Поділ до належного стану, щоб він став справжньою туристичною перлиною нашого міста: ми відкрили оновлену Поштову площу, яка стала улюбленим місцем відпочинку киян. Те ж зробимо з Контрактовою площею і Гостинним двором. Ми повернемо його у комунальну власність — як і Київський велотрек та стадіон „Старт“ — і приведемо Гостинний двір до належного стану. Сподіваюся, справедливість переможе і щодо іншого об’єкту — так званого „вертолітного майданчика Януковича“. І він, за сприяння Генпрокуратури, буде переданий у власність столичної громади”, — відзначив Віталій Кличко.
Щодо майбутнього використання Гостинного двору, як зазначив мер столиці, однією з пропозицій є створення в його приміщенні музею міста Києва. Концепцію використання об’єкту на благо громади столиці після передачі Гостинного двору на баланс міста затверджуватиме Київрада.
Гостинний двір — торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Постановою Кабінету міністрів від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури.
У вересні 2012 року Київрада передала “Укрреставрації” в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою, чим тоді обурилася громада.