“Результат саміту був передбачуваним”, — повідомив для видання асоційований співробітник Українського форуму в рамках Лондонського Chatham House Джон Лоф, — “ЄС залишається відданим підтримці України і сподівається, що президентство пана Зеленського може просунути вперед порядок денний реформ, особливо в сфері боротьби з корупцією”.
“Вибори до парламенту в Україні відбудуться 21 липня. До їх завершення, і до формування нового уряду, дуже важко сказати, чи зможе Зеленський трансформувати свою вражаючу риторику у реальність”, — додав він.
Нагадаємо, у спільній декларації Євросоюз повідомив про суттєвий прогрес України у реалізації реформ, та, крім цього, у таких сферах як охорона здоров’я, децентралізація, пенсійна реформа, реформа державного управління та державних замовлень.
ЄС та Україна в чергове наголосили на “рішучому засудженні очевидного порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами агресії з боку російських збройних сил з лютого 2014 року”. Бельгійське видання нагадало, що лише декілька днів тому ЄС одноголосно продовжив економічні санкції проти Росії на наступні шість місяців. “Ці санкції залишатимуться в силі до повного виконання Мінських домовленостей”, — наголошують автори публікації.
Видання наголошує на тому, що Україна і ЄС зазначили про свої на наміри притягнути до відповідальності винних у збитті рейсу МН17, яке майже 5 років тому забрало життя 298 людей, закликали Росію визнати свою відповідальність та повністю працювати зі слідством.
Видання зазначає, що перед початком саміту президенти Дональд Туск та Володимир Зеленський разом відвідали Станицю Луганську, пункт пропуску на неконтрольовану урядом України територію. “Я був свідком критичної ситуації, в якій живуть уражені конфліктом люди. ЄС готовий підтримати відновлення, як тільки Мінські угоди будуть виконані”, — нагадує видання слова президента Європейської Ради.
Нагадаємо, ЄС надасть Україні 500 мільйонів євро допомоги після виконання умов.