"Це була кримінальна розбірка, кримінальних кланів, які кришують різних автомобільних перевізників. Чому це стало взагалі можливим. Транспортні перевезення в Україні це дуже високоліквідна, високоприбуткова частина роботи, в яку часто приходить кримінальний бізнес. Наприклад, в Броварах кожного дня їздить 40 тисяч людей, 20 туди та 20 тисяч назад. Вартість білету 14 грн, значить в день виторг складає під 600 тисяч грн, в місяць 18 млн грн, в рік 220 млн грн", - розповів Геращенко.
За його словами, мер Броварів Ігоре Сапожко торік опублікував свої звернення, які він писав до обласної адміністрації.
"Мер Броварів сказав, що я вас прошу не проводьте конкурс на маршрут, який створить конфліктну ситуацію. Проте його звернення було проігнороване, обласна адміністрація торік провела тендер в результаті якого зайшов, ще один перевізник. Після двох місяців карантину, коли перевезення не здійснювалися два ворогуючих між собою угрупування, одне з Вінниці, інше з Броварів вирішили з'ясувати стосунки, тому що, на жаль, обласна влада не контролювала питання того, що в транспортних перевезеннях є проблеми", - сказав Геращенко.
Геращенко наголосив, що потрібно, щоб по всій Україні обласні адміністрації, які згідно децентралізації мають право проводити конкурси на маршрути, уважно вивчили ситуацію та створювали здорову конкуренцію.
"Наразі проводиться оперативна робота, не тільки щодо "тітушок"…, але й стосовно тих людей, які вирішили, що вони зможуть силою в мирному місті Бровари з'ясовувати стосунки між собою. Ці особи також будуть затримані, їм також оголосять підозри й будуть відповідати", - сказав Геращенко.
Нагадаємо, поліція затримала 28 осіб після перестрілки в Броварах.
Як повідомляв УНН, в п’ятницю в Броварах сталася перестрілка, в якій взяли участь понад 100 осіб.