Так, 95% респондентів заявили, що їх дратують публікації із кривавими подробицями злочинів. Кияни вважають, що така інформація негативно вливає на їх психологічний стан, пригнічує та провокує невдоволення і страх.
Жителі столиці вважають, що правоохоронці мають “фільтрувати” інформацію, яку вони оприлюднюють для широкого загалу. Зокрема, абсолютна більшість висловилися, навіть, за те, що поліцію варто обмежити у правах оприлюднювати факти жорстокості та насилля у подробицях, а тим паче із фото з місць злочину.
“Давно відомо, що чим більше інформації про вбивства надається суспільству, тим більше аналогічних злочинів і відбувається”, — зазначив один з учасників опитування.
Поряд із цим, 3% опитаних повідомили, що не проти публікацій про подробиці кримінальних злочинів, адже “краще бути обізнаним у питаннях небезпеки, яка існує”.
Ще 2% респондентів заявили, що перестали дивитися телебачення та читати пресу, оскільки ЗМІ наповнені виключно негативними повідомлення.
“Баланс між негативною, нейтральною і позитивною інформацією у новинах сьогодні абсолютно не витримується”, — зазначила киянка.
Нагадаємо, психологи попереджають, що публікації моторошних подробиць злочинів правоохоронцями негативно впливають на психіку дітей.
На переконання психолога Світлани Григель, психіка людини, яка постійно отримує інформацію про різні жахіття злочинів та вбивств, перебуває у пригніченому стані, який, у свою чергу, спричиняє захворюванням.
Також, за її словами, оскільки з екранів ТБ нам все ж розповідають про моторошні події кримінального світу, то батьки мають уважно контролювати, що дивляться діти.
“Я дуже надіюсь, що правоохоронці прискіпливіше відбиратимуть той матеріал, який вони оприлюднюють широкому загалу. Суто із людської точки зору, мені б дуже хотілося, щоб правоохоронці фільтрували і зважали на те, що оприлюднюють. На жаль, ми не законодавці, щоб обмежувати їх, але, чисто по-людськи, це важливо”, — додала вона.
Зауважимо, що офіційні повідомлення поліції та інших правоохоронних органів, які прес-служби відомств публікують у відкритому доступі та надають ЗМІ, сьогодні, часто насичені подробицями вчинення тяжких злочинів, фактами насилля над дітьми, навіть, подробицями про те, у який спосіб злочинець вчиняв стосовно жертви ту чи іншу насильницьку дію.
Аналогічно, подробиці тяжких злочинів не рідко розголошують і представники керівництва правоохоронців.
Ба більше, в НПУ навіть публікують відеозвіти, що можуть містити фрагменти з місця вчинення того чи іншого тяжкого злочину.