“За останні три роки кияни інвестували понад 65 млн грн в технічні заходи у своїх будинках, оскільки тема енергозбереження є значним стимулом для людей: вони суттєво економлять на опаленні, електриці, вартості гарячої води тощо”, — підкреслив він.
Як уточнив чиновник, на 2018 рік Київ отримав 125 заявок від ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) та ЖБК (житлово-будівельних кооперативів) на проведення заходів з енергозбереження в рамках програми “70/30”.
За словами Пантелеєва, у столиці діє низка ефективних програм, які допомагають киянам не лише відремонтувати житло, а й значно скоротити витрати на комунальні послуги. Програма співфінансування капітальних ремонтів та заходів з енергозбереження “70/30” — одна із них.
Крім того, у столиці реалізовується механізм “теплих кредитів”, укладення ЕСКО-договорів у житловому секторі, мешканці отримують допомогу від міської влади при встановленні систем охорони обладнання в будинку тощо.
“Суть програми „70/30“ полягає в тому, що місто оплачує 70% вартості робіт, а мешканці мають зібрати 30%”, — уточнив Пантелеєв.
За його словами, найбільш затребуваними видами робіт є модернізація теплопунктів, ремонт систем теплопостачання в будинку, заміна вікон та дверей, утеплення фасадів та покрівель тощо.
Заступник голови КМДА звернув увагу на те, що програма “70/30” також доступна і для будинків, де ОСББ або ЖБК не створені.
“Минулого року шість житлових будинків уклали договори на проведення ремонтів з комунальним підприємством “Київжитлоспецексплуатація”, — сказав Пантелеєв.
Нагадаємо, сектор будівництва є одним із найбільш важливих та перспективних напрямків співпраці для України та ЄС у сфері енергоефективності.