“Будівництво бази почалося. Китай перекине туди щонайменше один батальйон зі озброєннями і обладнанням для навчальної підготовки афганських колег”, — заявив виданню одне з джерел.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Афганістані заявили про ліквідацію лідера “Ісламської держави”
База буде розташована в Ваханському коридорі, який являє собою вузьку смугу в горах, що межує з трьома країнами: Таджикистаном — на півночі, з Пакистаном — на півдні і Сіньцзян-Уйгурським автономним районом КНР — на сході. У населеному переважно мусульманами Сіньцзяні діють сепаратистські угруповання, пов’язані з міжнародним терористичним ісламістським підпіллям.
Як зазначає газета, це буде перший випадок військової присутності КНР на території сусіднього Афганістану. У минулому році Китай розгорнув свою першу закордонну військово-логістичну базу в Джібуті на східному узбережжі Африки. Однак основу контингенту поки складають інженери і будівельники, зайняті спорудою морського причалу та інфраструктури. База в Афганістані покликана грати зовсім іншу стратегічну роль в зв’язку з її близькістю до неспокійному Сіньцзяну, де в останні роки мали місце вилазки ісламських терористів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп розглядає можливість заміни військовослужбовців США в Афганістані найманцями
“Вони також сказали, що база Афганістану буде грати іншу роль, ніж та, що знаходиться в Джібуті, тому що навчальний табір розташований недалеко від Синьцзяна, який Пекін бачить в якості основного джерела „трьох сил“ — сепаратизму, тероризму та екстремізму — за серією насильницькі нападу в регіоні в останні роки”, — йдеться у повідомленні газети.
На думку спостерігачів, військовий табір створюється і фінансується Пекіном, щоб запобігти проникненню на територію КНР бойовиків із числа уйгурів та інших екстремістів, які пройшли підготовку та отримали досвід ведення бойових дій у рядах терористичного угрупування “Ісламська держава”. Разом із тим Китай виходить з необхідності забезпечення безпеки уздовж транскордонних торгово-транспортних коридорів проекту “Один пояс, один шлях”.
Як раніше інформував УНН, міністерство оборони КНР досі офіційно спростувало повідомлення про будівництво військової бази в Афганістані.