Як повідомляє агентство з посиланням на супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies, Народно-визвольна армія КНР зводить новий укріплений табір на лінії контролю у Ладакху біля спірного штату Кашмір, на частини якого претендують Індія, Пакистан і Китай.
Фотографії, зроблені в понеділок, 22 червня, показують, що на контрольованій китайською армією території з’явилися намети і почалося будівництво об’єктів, яких тиждень тому не було.
Індія стверджує, що будівельні роботи ведуться на її території — з індійської сторони від лінії фактичного контролю. Пекін, навпаки, вважає весь район своїм.
За даними місцевого видання The Times of India, китайські військовослужбовці зводять табір з вогневими позиціями для кулеметів в місці, де раніше знаходився знищений індійцями китайський спостережний пункт.
Як пише велика газета South China Morning Post, Китай перекинув до кордону авіацію, включаючи стелс-винищувачі J-20, вертольоти Z-20, багатофункціональні дрони Wing Loong II, а також легкі танки Type 99A і Type 15, здатні вести бій в умовах високогірної місцевості.
Індія, в свою чергу, дозволила прикордонникам відкривати вогонь на ураження в разі зіткнень з китайцями на лінії контролю, розповіли місцевому виданню The Hindustan Times високопоставлені чиновники. Командувачі на місці отримали повну свободу дій і скасування заборони на застосування вогнепальної зброї, щоб відповідати на “надзвичайні ситуації” всім доступним арсеналом заходів, пояснили джерела видання.
Паралельно з цим, як також зазначає South China Morning Post, на території Індії готелі і ресторани вирішили “виступити на підтримку уряду” і заявили про те, що не надаватимуть послуги громадянам Китаю. Хоча варто відзначити, що заява носить скоріше пропагандистський характер — оскільки через пандемію COVID-19 туризм між Індією і Китаєм не сильно активний.
Satellite images show new Chinese structures near site of border clash with India https://t.co/JdpAvOrOiH pic.twitter.com/hKXEXjJINh
— Reuters (@Reuters) June 25, 2020Сутичка між індійськими і китайськими солдатами:
Ситуація на кордоні Індії та Китаю:
Довідка: Ескалація напруженості у Кашмірі почалася в травні, коли Індія і Китай — дві найбільші ядерні держави Азії — перекинули по декілька тисяч військових в прикордонний район, розділений за підсумками війни 1962 року, в якій Індія зазнала поразки. Делі нагадав про свою позицію, відповідно до якої Китай окупував в цьому районі 38 тисяч квадратних кілометрів індійської території. 6 червня відбулися переговори, де сторони підписали угоду про розв’язання ситуації мирним шляхом. Через тиждень Індія почала перекидання до китайського кордоні танків Т-90 і Т-72, а також військової авіації.