“Уже сьогодні цей показник перевищує середньоукраїнський майже на 30%, а за прогнозами до 2020 року онкохвороби стануть найголовнішою проблемою жителів області. Серед причин захворюваності на онкологічні недуги перше місце посідають саме екологічні проблеми (32 %), зокрема, забруднення радоном, що виділяється в результаті розпаду урану. Основним чинником є те, що Кіровоградщина розташована на родовищах уранових руд, а підсилює негативний ефект виділення доз радіації внаслідок роботи видобувних підприємств”, — повідомили в прес-службі.
Також в прес-службі додали, що на основі дослідження розроблено конкретний план заходів, які внесено до проекту Державної цільової програми радіаційного і соціального захисту населення міста Кропивницького та області.
Зокрема, передбачено реабілітацію забруднених зон шляхом протирадіаційних заходів та озеленення, соціальне відшкодування особам, які проживають у радіаційно забруднених зонах, забезпечення ефективної діагностики та лікування онкохвороб, оздоровлення жителів області тощо.
Проведено низку зустрічей та консультацій з високопосадовцями держави стосовно ухвалення зазначеної програми.
Нагадаємо, щодня в Україні 470 осіб дізнаються, що хворі на рак, а 250 — вмирають від цієї хвороби.
Навіть серед здорових людей ризик захворювання онкологією дуже високий: для чоловіків він становить 26%, для жінок — 17%.
При цьому, за словами фахівців, для ефективної боротьби із онкозахворюваннями в Україні необхідно створити єдиний медичний простір профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань.
Також нагадаємо, безліч сучасних лікувальних закладів в Україні сьогодні готові запропонувати і жінкам і чоловікам програми обстеження всього тіла — онкоскринінги.
За словами лікаря А.Шкіряка, на жаль, в українців страх отримати невтішний діагноз переважає над здоровим глуздом.