“Нам було запропонована американська вакцина Pfizer, яка повинна зберігатися при температурі мінус 70 градусів. У нас немає таких холодильників, кожен з яких коштує 4 тис. доларів. У бюджеті таких грошей немає, і ми змушені відмовитися”, — сказав він.
За даними міністра, для зберігання вакцини Pfizer республіці необхідно було б закупити обладнання на 2 млн доларів. Як запевнив Бейшеналієв, Киргизстан в рамках програми COVAX повинен був безкоштовно отримати більш 1 млн доз вакцини, виробленої компанією Pfizer. Найближчим часом Бішкек має намір подати ще одну заявку на отримання препарату від коронавірусу з більш прийнятними умовами зберігання.
Міністр також заявив, що республіка продовжує переговори з Росією про постачання в республіку вакцини “Супутник V”, яка може зберігатися при температурі від мінус 2 до мінус 18 градусів за Цельсієм, і киргизька сторона має необхідне обладнання. Бейшеналієв також не виключив, що з часом в Киргизстані також буде організовано виробництво однієї з вакцин від коронавірусу, оскільки “матеріал для її виготовлення недорогий”.
З початку пандемії в Киргизстані, де проживають близько 6,5 млн осіб, виявлено понад 82 тис. інфікованих (близько 1,3% населення). Майже 80 тис. з них одужали, 1 390 померли. У країні продовжує діяти оголошений в березні минулого року режим надзвичайної ситуації.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Киргизстані 83 178 випадків захворювання, 1 387 осіб загинули.