"Співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, викрили протиправну діяльність групи осіб, які організували діяльність онлайн-обмінників та надавали незаконні послуги", - йдеться у повідомленні.
Встановлено, що до таких дій причетні троє мешканців Полтавщини. Фігуранти організували злочинну схему з легалізації грошей, отриманих від хакерських атак на міжнародні компанії, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, викрадення грошових коштів з банківських рахунків іноземних компаній та громадян. Крім цього, пропонували обмін заборонених для обігу в Україні електронних грошей.
"Фігуранти розробили близько 20 онлайн-обмінників. Також розміщували оголошення на спеціалізованих форумах в мережі "Darknet". Встановлено, що упродовж 2018-2019 років зловмисники за допомогою онлайн - сервісів здійснили операцій на суму близько 42 мільйонів доларів у декількох криптовалютах", - розповіли в пресслужбі.
За результатами обшуків у зловмисників вилучено комп’ютерну техніку, зброю, боєприпаси та грошові кошти у сумі понад 200 тисяч доларів. Під час попереднього огляду вилученої техніки кіберполіцейські виявили цифрові докази злочинної діяльності фігурантів.
"За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) та ч.2 ст.209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ", - додали в кіберполіції.
Нагадаємо, Департамент кіберполіції планує найближчим часом блокувати роботу 9 Telegram-каналів, за допомогою яких шахраї заволодівають коштами громадян під виглядом реалізації баз даних.