Цитата
"Я рішуче засуджую кібератаки на уряд України. НАТО вже багато років тісно співпрацює з Україною, допомагаючи посилити її кіберзахист. Кіберексперти НАТО в Брюсселі обмінюються інформацією зі своїми українськими колегами про поточну шкідливу кібердіяльність. Експерти союзників в країні також підтримують українську владу на місцях", - сказано в заяві Столтенберга.
Деталі
За його словами, найближчими днями НАТО і Україна підпишуть угоду про посилення кіберзагроз, включаючи доступ України до платформи НАТО з обміну інформацією про шкідливі програми.
"Рішуча політична і практична підтримка НАТО України буде продовжена", - заявив Генсек.
Контекст
У ніч з 13 на 14 січня була здійснена хакерська атака на низку урядових сайтів, у тому числі МЗС, МОН та інші.
Не працювали сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС та МОН. ЗМІ писали про те, що сайт КМУ також заблокований, проте станом на 8:30 працював доступ до урядової сторінки. Сайт "Дія" також "лежав".
Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. При цьому в мережі шириться нібито Заява самих хакерів, в якій стверджується, що "всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу".
Робота більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлена. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося, інші сайти відновлять роботу найближчим часом, вказують в СБУ і Мінцифрі.
Зараз Держспецзв'язку спільно зі Службою безпеки України та кіберполіцією збирає цифрові докази і займається розслідуванням інциденту.