“Мені вчора подзвонив провізор компанії, у якій я замовляв ліки. Добре, що в мене вони ще є, але мені подзвонили і сказали: вибачте, але у нас вчора скасували ліцензію. Ми не маємо права більше продавати вам препарат. Поки що у мене трохи є ліків, я записався до свого лікаря на прийом, бо, по суті, мені тепер повністю потрібно переглянути процес лікування, повністю змінити. Адже якщо я лікувався одним препаратом і моє лікування було розраховане на певний препарат, то виходить тепер так, що все моє лікування — коту під хвіст”, — розповів він.
За словами хворого, наразі він не зможе більше придбати потрібні йому препарати.
“Мені сказали у компанії, яка продає: ви розумієте, у нас вони є на складі, але ми не маємо права вам їх продати, тому що продаж таких ліків без ліцензії — це кримінальна відповідальність, і вони пояснили що не мають права взагалі ... — “ми його не розповсюджуємо”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пацієнти стали заручниками лобістських ігор МОЗ
Я зараз піду до лікаря свого. Справа у тому, що у мене вже завершальна стадія, мені ще місяць лікуватися, але препаратів мені вистачить тільки на півмісяця. І якщо результати аналізів покажуть, що я зможу обійтись дві неділі без цих ліків — то добре, якщо ні — мені треба заново починати лікування, весь процес“, - додав він.
Є.Козак зазначив, що рішення влади скасувати реєстрацію ліків, якими лікуються люди, є суто бізнесовим. І якби хтось із чиновників знав, що таке гепатит С — то ніколи би такого не зробив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мирова угода з “Гілеадом”, підписана У.Супрун, буде нелегітимною
“Цензурно я ніяк не можу охарактеризувати такі дії, тому що людина, яка це відчула на своїй шкурі — ніколи б не зробила такого. Яка хоча б розуміла, що люди із таким діагнозом — це як часова бомба: ти ходиш і не знаєш, чи повернешся ти сьогодні додому, чи ні. Ти вийшов, наприклад, в магазин за хлібом, і ти не знаєш, повернешся ти чи ні. Тобто ти живеш в такому стані, що кожна секунда твоя може бути остання. І тут в один момент якийсь бізнесмен, адже це не політичне рішення, це бізнес-рішення, вирішив, що йому буде легше через законодавчі органи прибрати своїх конкурентів і диктувати ціни та пропозиції на ринку. Звісно, він один не зможе це забезпечувати, попит буде перевищувати пропозицію, і це за собою потягне підвищення цін”, — наголосив пацієнт.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, укладена з американською компанією Gilead Мирова угода передбачає скасування реєстрації в Україні будь-яких інших препаратів проти гепатиту С на основі софосбувіру.
При цьому, згідно з даними порталу “Bp-pharma” вартість однієї упаковки скасованого на вимогу Gilead генеричного препарату проти гепатиту С (“Гратеціано”) становить 5560 грн.
Натомість вартість препарату “Совалді” від компанії “Gilead”, який тепер залишився єдиною альтернативою, становить 27 800 грн.
Також нагадаємо, пацієнти раніше просили У.Супрун лиш дати їм можливість використати закуплені генеричні ліки від гепатиту С, перш ніж скасовувати їх реєстрацію.
Під час прес-конференції, У.Супрун сказала, що закуплені ліки проти гепатиту С, реєстрація яких скасовується, будуть й надалі доступні хворим.
“Ті ліки, які вже були закуплені і які вже лікуються пацієнтами, вони можуть бути використані до кінця. Це є зміна щодо закупівель додаткових ліків. А це що є в наявності — можна використати”, — сказала вона.
Однак, як виявилося, пацієнти все ж не мають можливості більше ними лікуватися.