Це свято встановлене в пам’ять про події, які відбулися в Єрусалимі через 50 днів після Воскресіння Христа і через 10 днів після Його вознесіння на небо. Вони описані у новозавітній книзі Діянь святих апостолів.
“У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами — вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і серед язичників у всьому світі”, — розповідає сайт Української Православної Церкви.
Того дня в Єрусалимі прийняли хрещення близько трьох тисяч осіб. Тому П’ятидесятницю вважають Днем народження Церкви.
Свято Трійці було встановлене Христовими апостолами. Згідно з християнським віровченням, свою назву воно отримало через те, що в цей день відбулося явлення Святого Духа, що зійшов від Бога-Отця за обітницею Бога-Сина, і світ дізнався про єдність Святої Трійці.
Наступний же день Церква присвячує особливому прославлянню Святого Духа.
За традицією, в День Святої Трійці храми і житла прикрашають зеленими гілками, травами і квітами, і самі віруючі стоять у церкві з зеленню і квітами в руках. Це символізує творчу силу “життя Подателя” — Святого Духа.
Як повідомляв УНН, 14 квітня, у Страсну П’ятницю, українські прочани здійснили в Єрусалимі місію під назвою “Господнім шляхом у молитві за Україну”. Вони пройшли хресною ходою Шляхом Скорботи (Via Dolorosa), несучи 100 копій чудотворних ікон Богородиці.
Наступного дня, напередодні Великодня, в єрусалимському храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь, який очікували паломники з усього світу. У той же день делегація УПЦ доставила його в Україну.