Так, повідомляється, що в складі робочої групи спеціалістами Інспекції 31 серпня 2018 року проби ґрунту були відібрані в точках постійного моніторингового спостереження за впливом ПрАТ “Кримський Титан” на стан ґрунтів на території Преображенської (Червоний Чабан) сільської ради Каланчацького району і Першокостянтинівської сільської ради Чаплинського району та біля КПП Чаплинка та КПП Каланчак.
“За результатами проведених досліджень вищезазначених проб встановлено, що біля свердловини питної води на території Преображенківської сільської ради та біля КПП Каланчак встановлено перевищення по сульфатам, у порівнянні з минулими роками”, — йдеться в повідомленні.
Крім того, спеціалістами відділу у складі робочої групи 5 вересня 2018 року відібрані проби ґрунту в 6 населених пунктах у Каланчацькому районі в селах Олександрівка, Преображенка та біля свердловини питної води на території Преображенківської сільської ради (точка № 2), а також у Чаплинському районі в селах Першокостянтинівка (точка № 3), Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка.
"За результатами проведених досліджень, у порівнянні з пробами відібраними 31.08.2018 в с. Першоконстянтинівка (точка № 3), вміст сульфатів збільшився з 78,2 мг/дм куб. до 119,32 мг/дм куб., біля свердловини питної води на території Преображенківської сільської ради (точка № 2) вміст сульфатів збільшився з 312,8 мг/дм куб. до 617,4 мг/дм куб., хлоридів з 46,15 мг/дм куб. до 103,0 мг/дм куб.“,- повідомили в інспекції.
Нагадаємо, раніше очільник Херсонської області Андрій Гордєєв раніше заявив, що на заводі “Титанові інвестиції”, розташованому на території окупованого Криму, сталася техногенна аварія.
Як повідомляв УНН, раніше Чубаров заявив, що зупинка “Кримського титану” на анексованому Росією півострові на два тижні, про що оголосила окупаційна влада Криму, навряд чи змінить екологічну ситуацію.
Так, в кінці серпня жителі окупованого Криму стали скаржитися на проблеми з екологією. Зокрема, вони повідомляли, що за ніч металеві предмети в їхніх будинках вкрилися іржею. У людей почалися проблеми зі здоров’ям, зокрема кашель, нежить, першіння. Городяни припускають, що, ймовірно, причиною цього стали викиди з заводу “Кримський титан”.
Через екологічне забруднення на півночі півострова в окупованому Криму почалася евакуація дітей.
Токсичні хімічні речовини в повітрі виявили також в Херсонській області.
У СК РФ порушили справу щодо викиду в атмосферу шкідливих речовин в районі міста Армянськ в окупованому Криму.