Деталі
“Це правильний хід, оскільки, на жаль, рівень довіри до вакцинації в усьому світі невеликий”, — каже він.
За словами політолога, міністр Степанов чітко продемонстрував людям, що “це безпечно і треба вакцинуватися”.
“Думаю, що це мав бути не тільки міністр. Одразу треба було залучати й зірок, й політиків. Тут суспільний інтерес навіть вищий, ніж епідеміологічна загроза, коли людина належить до тієї чи іншої групи ризику”, — зазначив він.
Менше ніж 10% населення планети мають антитіла
Як заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я, менше ніж 10% населення планети мають антитіла до COVID-19, тож без вакцинації досягти колективного імунітету проти збудника буде неможливо.
Вакцинація в Україні
В Україні 24 лютого стартувала вакцинація від COVID-19, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (COVISHIELD). Станом на 1 березня скарг на важку “побочку” від вакцини COVISHIELD від українців не надходило.
Рекомбінантна вакцина COVISHIELD розроблена англо-шведською фармкомпанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом та вироблена Інститутом сироваток Індії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці зможуть записатися в список очікування на вакцинацію від COVID-19 через додаток “Дія”
26 лютого вакцину COVISHIELD схвалила Канада і заявила, що вакцина COVISHIELD і AstraZeneca від COVID-19 (виробництво ЄС) схожі щодо виробничих процесів, контролю в процесі і критичних характеристик якості. Обидві вакцини ефективні і безпечні.