Раніше заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін в ексклюзивному коментарі УНН розповів деталі запланованих на неділю переговорів.
“Ми їдемо досить потужною командою. Будуть залучені представники всіх ключових відомств у цей процес, починаючи від органів досудового розслідування, прокуратури, керівник КНДІСЕ, є представники Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки. Всі, кого я перелічив, дуже потужні, всі в темі, всі в матеріалі. Їдемо за тим, щоб дізнатись правду”, — сказав співрозмовник УНН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа літака МАУ: українська сторона провела важливу зустріч перед переговорами з Іраном
Зі слів Єніна, по приїзді в Іран, робота проходитиме в рамках трьох робочих груп: перша — присвячена діяльності авіаційної влади, там будуть працювати експерти Державіаслужби і Украероруху.
“Друга група присвячена досудовому розслідуванню, ми хочемо дізнатись про прогрес, досягнутий іранською стороною, будуть як представники СБУ, так і заступник Генпрокурора. Буде панель, присвячена військовим питанням, там будуть фахівці Міністерства оборони”, — зазначив він.
На наступний день, повідомив дипломат, мають відбутись загальні переговори за участі заступників міністрів закордонних справ України і Ірану, які вже мають підбити попередні підсумки діяльності робочих груп.
Нагадаємо, на початку вересня міністерство закордонних справ України повідомило іранській стороні щодо згоди провести другий раунд перемовин по збиттю літака МАУ рейсу PS752 у запропоновані Тегераном дати — з 18 по 21 жовтня поточного року.
Варто зазначити, раніше в інтерв’ю міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів УНН, що проведення другого раунду перемовин у жовтні було погоджено у Києві ще під час першого раунду.
Рейс PS752 “Тегеран-Київ” (літак Boeing 737-800) “Міжнародних авіаліній України” зазнав аварії невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана 8 січня рано-вранці. Загинули 176 осіб: громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану.
Іранські війська 11 січня заявили, що український Boeing був збитий випадково, виною став людський фактор: літак пролітав поруч з військовим об’єктом Ірану і був прийнятий за “ворожу ціль”, а саме — за крилату ракету. При цьому, в Ірані відзначили, що очікували атаки з боку США, у зв’язку з чим системи ППО країни були приведені у повну бойову готовність. Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує від Ірану повного визнання провини, офіційних вибачень, покарання винних і виплати компенсацій.