karantin-zalishaye-kitaytsiv-bez-yizhi-ta-predmetiv-pershoyi-neobkhidnosti-bbc

Карантин залишає китайців без їжі та предметів першої необхідності - BBC

 • 380641 переглядiв

Деталі

Десятки мільйонів людей щонайменше у 30 провінціях Китаю отримали наказ залишатися вдома в умовах часткового або повного карантину.

Політика Китаю щодо нульового зараження COVID-19 вимагає суворих карантинних заходів, навіть якщо будуть виявлені лише декілька випадків хвороби.

Цитата

«Минуло 15 днів, у нас закінчилися борошно, рис, яйця. Кілька днів тому у нас закінчилося молоко для дітей», — сказав один із жителів західного Сіньцзяна.

У Сіньцзяні тижневий карантин в Ілі-Казахській автономній префектурі поблизу кордону з Казахстаном призвів до того, що відчайдушні жителі зверталися по допомогу в соціальних мережах.

В одному з дописів було показано відео чоловіка-уйгура, охопленого емоціями, який каже, що його троє дітей не їли вже три дні.

У цьому регіоні проживає змішане населення ханьських китайців, казахів і уйгурів.

Раніше цього місяця ООН звинуватив Китай у «серйозних порушеннях прав людини» щодо уйгурів та інших переважно мусульманських меншин у Сіньцзяні. Правозахисні групи кажуть, що понад мільйон уйгурів були затримані проти їхньої волі. Пекін відповідає, що його мережа таборів є інструментом боротьби з тероризмом.

У південно-західній провінції Гуйчжоу влада без попередження закрила район столиці провінції Гуйян, заблокувавши 500 000 жителів удома, без можливості підготуватися до карантину.

Газета The Guardian повідомила, що в будівлях вимкнули ліфти, щоб люди не виходили.

«Ми не можемо купувати речі в Інтернеті, оскільки доставка не працює, а супермаркети закриті. Уряд поводиться з нами, як з тваринами, чи вони просто хочуть, щоб ми померли?» запитав один користувач платформи мікроблогів Weibo, якого цитує Guardian.

21 мільйон жителів міста Ченду, столиці провінції Сичуань, є заблокованим через заборону в’їзду та виїзду з міста. Переміщення дозволяється лише тим жителям, які можуть надати докази негативного тесту на COVID, їм дозволили купувати товари першої необхідності.

Суворі карантинні обмеження влада Китаю ввела напередодні з’їзду Національної партії в жовтні – події, яка відбувається раз на п’ять років, і на яку зберуться провідні політичні діячі вперше після початку пандемії коронавірусу.

Партійні чиновники перебувають під величезним тиском щодо недопущення поширення вірусу, тому навіть невеликі скупчення захворюваності COVID сприймаються як загроза.

Нагадаємо

Китай – це остання велика економіка світу, яка намагається повністю придушити спалахи COVID-19, називаючи це необхідністю для запобігання широким сплескам вірусу, які можуть переповнити лікарні.

За даними Університету Джона Гопкінса, з початку пандемії в Китаї офіційно зафіксовано менше 15 тисяч смертей.

Українські Національні Новини

Здоров'я

    Популярні

    Новини по темі

    ЄС не визнає вибори у Криму - заява

     • 148093 переглядiв

    ЗСУ підняли прапор над селом Тернова на кордоні з рф

     • 229096 переглядiв