“Справді, в Україні ми маємо проблему доступу дітей до дошкільної освіти і активно працюємо над тим, щоб виправити цю ситуацію. Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних”, — зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких — місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації. В проекті закону детально прописано, як такий заклад створюватиметься, на яких засадах функціонуватиме та як в ньому вирішуватимуться основні питання.
Окрім того, в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш як 3 дитини з особливими потребами. Також передбачається впровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі.
“За нашими даними, станом на 15 грудня понад 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому, в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей. Це означає, що ми маємо шукати більше форм для організації дошкільних навчальних закладів. І корпоративні дитсадки допоможуть нам не лише збільшити кількість місць у дитячих навчальних закладах, а й створити нову альтернативу для працюючих батьків”, — додала Л.Гриневич.
Нагадаємо, що 2016 року в Україні було створено додатково понад 26 тис. місць для дітей у дошкільних навчальних закладів.
Як повідомляв УНН, більше 200 додаткових місць створили в київських дитсадках у цьому році.