Рішення про створення бар’єру було прийнято після операції “Незламна скеля”, під час якої група терористів по морю проникла на територію Ізраїлю.
Jerusalem Post повідомляє, що роботи закінчаться до кінця 2018 року. Бар’єр складається з трьох шарів, включаючи верхню насип, і оточений огорожею. За словами міністра оборони Ізраїлю Авігдора Лібермана, це єдина в світі споруда такого роду. Він вважає, що бар’єр блокує можливість проникнення в Ізраїль з боку моря і, таким чином, знизить можливості угруповання ХАМАС.
За інформацією видання, підрозділ морських піхотинців ХАМАС налічує близько 1,5 тис. чоловік.
Слід зазначити, що Сектор Гази — територія на березі Середземного моря, яка на сході і півночі межує з Ізраїлем, а на південному заході — з Єгиптом. Довжина сектора Газа становить приблизно 40 км, ширина — від 6 до 12 км. Загальна площа — близько 360 квадратних кілометрів (місто Київ — 836 км² ). Населення за оцінкою ЦРУ США, в липні 2017 року 1 795 183 людей. Щільність населення становить приблизно 5045 чоловік на квадратний кілометр. Рівень безробіття серед молоді, за даними ООН, близько 45%. Електрика працює тільки кілька годин на день. Бракує питної води. Відповідно до звітів UNRWA, сектор в стані гуманітарної кризи. З 2007 року сектор знаходиться в повній блокаді з боку як Ізраїлю (в тому числі і з моря), так і Єгипту.
Нагадаємо, 27 травня ВПС Армії оборони Ізраїлю завдали у суботу ввечері удар по позиціях угрупування ХАМАС на півдні сектора Гази у відповідь на спробу порушення кордону. Також ізраїльські війська обстріляли із танка спостережний пункт терористичного угруповання, після того як у загородження був виявлений закладений фугас.
אגף ההנדסה והבינוי ומינהלת גבולות ותפר החלו היום בהקמת מכשול ימי חדש ובלתי חדיר בחוף זיקים שבעוטף עזה. ההחלטה על הקמת המכשול התקבלה במשהב״ט בין היתר כלקח ממבצע צוק איתן, שבמהלכו הצליחה חוליית מחבלים לחדור לשטח ישראל דרך הים. המענה החדש עמיד לתנאי הים ויספק הגנה למשך שנים ארוכות. pic.twitter.com/izsePqchwn
— משרד הביטחון (@MoDIsrael) 27 травня 2018 р.