Вся справа в тому, що для отримання підданства королівства диппредставництво має підтвердити, що чоловік дійсно є батьком дитини. Але якраз на цьому етапі у багатьох сімей виникли проблеми.
Раніше батьківство встановлювалося за підсумками ДНК-експертизи. Але в червні були внесені зміни в європейський закон про захист персональних даних. У диппредставництві тепер кажуть, що проведення тесту суперечить цьому закону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раді пропонують обмежити сурогатне материнство в Україні
В іспанському МЗС заявили, що "консульство в курсі ситуації, що склалася і намагається допомогти постраждалим, пояснюючи їм вимоги законодавства і розповідаючи про альтернативні рішення проблеми".
Раніше посольство Іспанії в Києві випустило звернення до громадян. У дипмісії заявили, що українські клініки все частіше обманюють пацієнтів, які хочуть скористатися послугами сурогатної матері, а тому порадили іспанцям, охочим вдатися до цієї процедури, відмовитися від ідеї їхати на Україну.
Однак Україна все ще популярна. Вона одна з небагатьох в Європі, де сурогатне материнство регулюється законом і дозволено для іноземних пар. Крім того, ціни тут набагато нижче, ніж в цілому по Європі, тому на Україну націлюється все більше пар з інших держав.
Як повідомляв УНН, українські правоохоронці викрили медичний заклад, який займався наданням незаконних послуг з сурогатного материнства.