Такий прогноз вони роблять, виходячи із цінової доступності курятини у порівнянні з іншими видами м’яса, та підсумками минулого року.
“Якщо роздрібна ціна м’яса птиці (тушки) у грудні 2017 року становила в середньому 53,91 грн/кг, то свинина з кісткою (відруби стегна) коштувала 93,00 грн/кг, а свинина без кістки – 113,46 грн/кг", - поінформувала старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Пашко.
У середньому яловичина і свинина були дорожчі за м’ясо курей в тушках в 1,7-2,2 разу. Такий ціновий розрив і зумовив збільшення споживання м’яса птиці, наголосила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієтологи розповіли, яке м'ясо найкорисніше
За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, при існуючому рівні конкурентоспроможності структура споживання м’яса буде зберігатися й у 2018 році. Тобто частка м’яса птиці і надалі займатиме близько половини у м’ясному раціоні українців.
"При цьому споживання яловичини та свинини може зменшуватися. Серед основних причин – існуючі тенденції скорочення поголів’я великої рогатої худоби, часті спалахи вірусу африканської чуми свиней, а також цінові тренди в Україні та низька купівельна спроможність населення", - зауважила С.Пашко.
Нагадаємо, світовий ринок курячого м'яса розвивається досить динамічно. У структурі виробництва м'яса, птиця впевнено займає лідируючу позицію, обігнавши свинину і яловичину. Про це свідчать дані січневої збірки 2018 року "Тварини по всьому світу - факти і цифри", опубліковані Федеральним статистичним відомством Німеччини.
Раніше УНН повідомляв, що за даними Держстату, попри зростання цін на продукти у минулому році, курка була найдешевшим м’ясом. За оцінкою експертів, подорожчання курки відбулось в межах зростання цін на елементи її собівартості, зокрема палива, електроенергії, кормів і таке інше.