inflyatsiya-v-ukrayini-vpershe-za-bilshe-nizh-shist-rokiv-nablizilasya-do-24-ovochi-byut-rekordi-v-tsini

Інфляція в Україні вперше за більше ніж шість років наблизилася до 24%. Овочі б'ють рекорди в ціні

 • 199761 переглядiв

Востаннє річна інфляція понад 23% фіксувалася у лютому 2016 року, або 6,5 роки тому.

Деталі

Інфляція на споживчому ринку в серпні порівняно з липнем становила 1,1%, з початку року – 19,5%.

Базова інфляція в серпні порівняно з липнем становила 2,1%, з початку року – 15,1%.

Як змінилися ціни на продукти та товари

На споживчому ринку в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,7% (у річному вимірі - на 30,7%). Найбільше (на 15,4%) за місяць подорожчали яйця. На 6,4-2,5% у серпні зросли ціни на цукор, сало, свинину, фрукти, рис, рибу та продукти з риби, м'ясо птиці, безалкогольні напої. Водночас на 13,9% за місяць подешевшали овочі, на 0,3% - яловичина та соняшникова олія.

При цьому за рік найбільше подорожчали овочі - більше ніж удвічі (+112,4%).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися у серпні на 1,2%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 0,7%.

Одяг і взуття подешевшали у серпні на 2,0%, зокрема, взуття – на 2,1%, одяг – на 1,9%.

Зростання цін на предмети домашнього вжитку, побутової техніки у серпні на 5,0% відбулося в основному через підвищення цін на плити на 9,4%, холодильники – на 9,1%, обігрівачі, кондиціонери повітря – на 8,1%, пральні машини – на 7,4%, пилососи – на 7,3%.

Тарифи на комуналку

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива у серпні на 0,8% відбулося в основному через підвищення цін на утримання і ремонт житла (+3%). Водночас, у річному вимірі тарифи на комуналку зросли на 3,9%.

Ціни на інші послуги

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я у серпні на 2,9% відбулося передусім за рахунок здорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання на 3,5%. У річному вимірі зростання цін у галузі - на 16,9%.

На освіту за місяць ціни майже не змінилися (+0,2%), у річному вимірі - зростання на 16,2%.

Ціни на транспорт зросли у серпні на 0,8% в основному через подорожчання автомобілів на 8,9%, проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті – на 1,2% (за рік подорожчання на транспорт - на 40,4%). Водночас на 3,9% за місяць подешевшали паливо та мастила (у річному вимірі - подорожчання 68,1%).

Додамо, дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Доповнення

Унаслідок ефектів війни інфляція в Україні, за прогнозом Нацбанку, перевищить 30% цього року, але в наступні роки сповільниться. При цьому повернення інфляції на довоєнний рівень очікується не раніше кінця 2024 року.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Китай оголосив про відкриття нового мінералу на Місяці

     • 200160 переглядiв

    У путіна відмовилися коментувати контрнаступ ЗСУ

     • 277719 переглядiв