Деталі
“Для того, щоб щось знати, треба провести широке і цікаве дослідження. Ми провели лише маленьке дослідження на невеличких випадкових групах, які показали, що ми наближаємося до колективного імунітету, що кількість людей, які вже перехворіли на COVID-19 зовсім скоро перейде половину. Це кияни середнього віку, які ведуть активне життя. Можливо, у певних групах людей, які все ще на карантині, цей відсоток буде набагато нижчим”, — зазначив Донськой.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські вчені розробили тест для оцінки поствакцинального імунітету до COVID-19
Імунолог також вважає, що шляхом ІФА-тестування на антитіла до коронавірусу можна прогнозувати потреби українців у щепленні. Тому дослідження імунітету у населення потрібно продовжувати, бо існує ймовірність, що дуже багато людей вже можуть не мати потреби в вакцині від COVID-19.
“Для того, щоб приблизно прогнозувати потреби українців у щепленні та подальші прогнози — необхідно робити такі дослідження, проводити обстеження випадкових груп пацієнтів, щоб зрозуміти насправді, з яким відсотком маємо справу, яким він буде найближчим часом. І тоді від цього буде зрозумілою стратегія подальших дій в плані і вакцинації, і в її плануванні. Бо коли кажуть, що планують якісь там щеплення на 2022 рік, у мене виникає питання: а ви знаєте, скільки людей матимуть потребу у цьому. Цілком ймовірно, що таких людей вже не буде”, — пояснив Донськой.
Доповнення
Нагадаємо, Президент Зеленський повідомив, що в Україні скасовуватимуть карантинні заборони для людей, які перехворіли на коронавірус або уже вакцинувались від COVID-19. Ці своєрідні “паспорти імунітету” для людей з наявністю антитіл до коронавірусу, отриманих природним або вакцинним шляхом, є популярною та прогресивною ідеєю, яку обговорюють у всьому світі.