Так, у документі МОЗ вказуються, що виявлення антитіл до SARS-CoV-2 має допоміжне значення для діагностики COVID-19 та основне значення для оцінки імунної відповіді на існуючу чи перенесену інфекційну хворобу.
“Антитіла класу А (IgА) розпочинають формуватися і доступні для детекції приблизно за 2 дні від появи хвороби, досягають піку через 2 тижні та зберігаються тривалий період часу.
Антитіла класу М (IgМ) розпочинають виявлятись приблизно на 7 добу від початку хвороби, досягають піку через тиждень і можуть зберігатись впродовж 2-х місяців і більше.
Приблизно з 3-го тижня або раніше визначаються антитіла класу G (IgG) до SARS-CoV-2”, — йдеться в наказі.
Серед іншого, також передбачено проведення ІФА-тестування для відбору потенційних донорів імунокомпетентної плазми. Мова про так звану “антиковідну” плазму, яку в іноземних країнах використовують під час лікування тяжких хворих.
Нагадаємо, раніше провідний епідеміолог, інфекціоніст, доктор медичних наук, експерт Центру з контролю захворюваності CDC (Атланта, США) Михайло Фаворов заявляв, що Україна повинна готувати плазму для своїх хворих на COVID-19.
За його словами використання її при лікуванні важких пацієнтів показало хороші результати в США: смертність знизилася на 35%.