“Я взагалі не вважав би за необхідне змінювати ціни, а особливо на газ, на ЖКП, бо я розумію, що для кожної родини це є дуже важко. І ми ж знаємо, що люди сьогодні живуть не в тих достатках в яких хотілось би, тому цей платіж є дуже важким. У чому причина сьогодні? А причина полягає в тому, що нам потрібно тільки у наступному році віддати 15 мільярдів доларів, які були запозичені з 2005 по 2013 рік. І у цьому випадку, нам потрібно продовжувати перемовини із МВФ, щоб отримати доступ для перекредитування і для ресурсів, які ми можемо погашати”, — наголосив прем’єр.
Він також зазначив, що під час переговорів із МВФ, він закликає кредиторів подивитись на доходи украінців і зрозуміти, що газ — не продукт розкоші для них.
“Як я веду переговори із МВФ — я їм пояснюю тільки єдине: подивіться на доходи украінських громадян, подивіться, що газ не є продуктом якоїсь розкоші. У нас сьогодні достатньо холодні зими, людям потрібна гаряча вода, опалення і це є життєво необхідним, це є соціальний продукт, але зрештою, забов’язання, які були взяті, ми сьогодні маємо іх виконувати. Подивіться, яка в принципі є несправедливість. Ми не брали ці борги, але ми маємо іх віддати. Ми не брали забов’язання у 2008 році, але ми маємо зараз із виконувати, бо 10 років їх ніхто не виконував і з нами більше ніхто не буде мати справу. Але беззаперечно, що такий підйом — 60 відсотків, я цього не допущу. З іншого боку, я розумію, що навіть будь-яке підвищення, яке може відбутись як вимушений захід, нам потрібно людей додатково захистити. Тому ми зараз працюємо над тим, щоб вдосконалювати систему субсидій”, — наголосив глава Кабміну.
Як раніше інформував УНН, у стандартних випадках для оформлення субсидії українцям треба подавати лише заяву і декларацію про доходи. При цьому довідки знадобляться, якщо громадяни бажають оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише фактично проживаючих у помешканні осіб. Тоді до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.
Субсидію призначають на рік — від травня до травня наступного року. Розмір субсидії розраховують окремо — на літній період, і окремо — на зимовий виключно на основі доходів зареєстрованих і фактично проживаючих у помешканні осіб.