Лідер Гонконгу Керрі Лем раніше заявляла, що законопроект все одно що мертвий, і казала, що інші вимоги, включаючи загальне виборче право й амністію для всіх, хто обвинувачується у заворушеннях, перебувають поза її контролем.
Протестувальники також закликають її піти у відставку та провести незалежне розслідування можливої жорстокості поліції під час масових протестів.
Протестувальники незадоволені тим, що, на їхню думку, Пекін зазіхає на формулу колишньої британської колонії "одна країна, дві системи", закріплену під час передачі у 1997 році, яка допускає широкі свободи міста, недоступні на материку, такі як незалежна судова система.
Законопроект про екстрадицію дозволив би відправляти осіб, обвинувачених у скоєнні серйозних злочинів, на судовий розгляд за кордон, у тому числі в контрольовані Комуністичною партією суди в Китаї.
Водночас, як повідомляє Financial Times, Китай, який неодноразово висловлював упевненість в тому, що Лем та її уряду вдасться покласти край заворушенням, розробляє план по заміні її на "тимчасового" главу.
Як повідомляв УНН, на початку літа в Гонконзі спалахнули масові акції протесту проти спроб влади міста прийняти законопроект про екстрадицію, що дозволяє видавати правопорушників материковому Китаю. Незважаючи на рішення глави місцевої адміністрації відмовитися від цієї ініціативи, багато прихильників опозиції з числа студентської молоді висловлюють готовність продовжувати свої виступи. Деякі з них здійснюють акти вандалізму, чинять погроми на станціях метро, закидають поліцейських камінням і пляшками із запальною сумішшю.
При цьому, ідентифікувати призвідників заворушень складно, оскільки всі вони приховують обличчя масками.
4 жовтня влада Гонконгу заборонила демонстрантам надягати маски, протигази і балаклави. Протестувальників це не зупинило.